Fotenie novorodencov - Newborn fotenie

 

Kedy a kde sa prebieha fotenie.

 

Ideálny čas na novorodenecké fotenie je od 5 do 14 dňa veku dieťatka. Bábätko v tomto období ešte veľmi tvrdo spí a je zvyknuté na polohy ako v maminom brušku, čo umožňuje robiť úžasné zábery, ktoré sa vám tak páčia. 

 

Novorodenecké fotenie je možné vykonať aj do 1 mesiaca od narodenia, ale potom už je ťažšie bábätká ukľudniť, správne napolohovať, dať "do uzlíka" a už nie sú tak spavé. V tomto prípade je možnosťou novorodenecké fotenie v štýle Lifestyle a to od 14 do 30 dňa od narodenia.

 

Novorodenecké fotenie prebieha v mojom štúdiu v Liptovskom Mikuláši , Štúrova 17, vždy v pracovné dni cca o 10:00 hod. Fotenie trvá cca 1-2hodiny.

Alebo u Vás doma cez týždeň alebo možný termín je aj cez víkend - v sobotu doobeda. Prídem k Vám domov - okresy Liptovský Mikuláš, Banská Bystrica, Zvolen, Ružomberok (bez príplatku za cestovné). Fotenie u Vás doma - v známom prostredí je dobré pre pohodlie dieťaťa aj rodičov. Všetko, čo potrebujete, máte po ruke a dieťatko môžete kedykoľvek nakŕmiť a umyť. Prinášam si so sebou umelé svetlo, takže sa nemusíte starať o osvetlenie miestnosti, kde sa bude fotografovať. U Vás doma potrebujem miesto cca 2x3 m na umiestnenie rekvizít. 

 

Bábätká sú veľmi teplomilné, preto pred natáčaním vyhrejeme izbu na 28 - 30 °C, pretože prostredie by malo prispieť k ich relaxácii a dobrému spánku. K tomu mám pri natáčaní vždy so sebou kompaktný ventilátorový ohrievač.

 

Ako sa objednať na novorodenecké fotenie (newborn fotenie)? 

 

V prípade záujmu o fotenie novorodeniatka ma môže budúca maminka kontaktovať počas tehotenstva - ja si poznačím predbežný termín pôrodu a keď sa dieťatko narodí, môžete ma kontaktovať správou alebo telefonicky ešte keď budete v nemocnici a dohodneme presný dátum na fotenie, aby sme stihli idealny termín - 5-10 dní od narodenia bábätka.

 

Rekvizity a doplnky

 

Všetky potrebné rekvizity na newborn fotenie (pozadie, hračky, obleky a pod.) nosím so sebou (alebo mám v ateliéri). Vopred môžeme prediskutovať naše preferencie týkajúce sa obrazu dieťaťa. Tiež, ak máte svoje vlastné zaujímavé vecičky (pamätné hračky alebo foto starých rodičov) na novorodenecké fotenie, dajte mi o nich vedieť vopred.

Pred každým fotením je všetko príslušenstvo starostlivo spracované: umývanie hypoalergénnymi prostriedkami a naparovanie. Hygienu beriem veľmi vážne, takže všetko bude správne pripravené.

 

Predpríprava 

 

Keď chceme aby bábätko spinkalo počas novorodeneckého fotenia, udržte ho prosím hore pred fotením čo najdlhšie. Dajte pozor na stravu aby nesposobila bolesti bruška. Oblečte bábätko do oblečenia, ktoré sa ľahko vyzlieka a nebude mu tesné. 

Ak je mozne, nakojte babätko u mňa v štúdiu alebo keď prídem k Vám domov na fotenie nakojte bábätko kým budem rozkladať rekvizity. 

Ak máte obľúbenú farbu, dajte mi to prosím vedieť dopredu pretože si môžete vybrať z mojich foto polohy a rekvizity na vaše fotenie a poslať zábery, ktoré sa vám páčili - aby som sa mohla lepšie pripraviť na fotenie vášho bábätka. 

  

Ako dlho trvá fotenie novorodencov ?

 

Novorodenecke fotenie trvá v priemere cca 2 hodiny, niekedy to trvá  2- 4 hodiny s prestávkami na kojenie, s uspaním bábätka, jeho prebaľovaním a polohovaním. Všetko záleží od balíčka, ktorý vyberiete (balíček sa dá zmeniť aj po fotení), ale aj od bábätka. 

 

Akým štýlom fotím? 

 

Bábätká fotím jednoduchým štýlom, veľmi čistým a naturálnym. V jednoduchosti je krása. Moje portfólio môžete pozrieť tu. 

 

Ako pripraviť bábätko na fotenie ?

 

Večer predtým je vhodné umyť dieťa vrátane chĺpkov, ak nejaké sú. Ráno - v deň fotenia si umyte tvár a oči.

 

Čo je potrebné doniesť na fotenie? 

 

 Jednorázové prebaľovacie podložky - 1-2 kusy (používame ich na prebaľovanie aj pod beanbehovu látku na fotenie. 

Náhradné plienky - 2- 3 kusy 

Bavlnené plienky - 2 kusy

Vlhčené baby uterky (obrúsky) 

Náhradné oblečenie pre bábätko aj pre rodičov v prípade nehody

Cumlík aj keď ho nepoužívate - pomôže pri fotení 

Sáčky na špinavé plienky 


 

Zapojenie rodičov a súrodencov bábätka? 

 

Účasť rodičov, starších detí či starých rodičov je nielen žiaduca, ale dokonca povinná. Zo skúsenosti môžem povedať, že tieto fotografie sa potom stávajú najobľúbenejšími. Krehké stvorenie v odvážnych rukách milujúceho otca alebo nežnej matky, ktorá ho drží ako neoceniteľný poklad je tou najlepšou príležitosťou sprostredkovať jedinečnú škálu pocitov intimity, úzkeho spojenia a bezhraničnej lásky.

Jediné, čo by som poprosila je priniesť súrodenca na fotenie na začiatok fotenia na 10-20 min, potom nás nechať s maminkou a bábätkom samých. Nakoľko ďalšie 1- 2 hodiny sa budeme venovať len bábätku a sedieť v tichosti vo vyhrievanej miestnosti by nezvládli. 

 

Aké oblečenie doniesť na fotenie? 

 

Ak sa rozhodnete zúčastniť sa na fotení, budete si musieť pripraviť oblečenie: budete potrebovať obyčajné tričká (biele alebo čierne, podľa vášho vkusu). Pre maminu je žiadúci svetlý make-up, neutrálna manikúra a upravené vlasy.

Veľmi dôležitou súčasťou nášho fotografovania je dobrá nálada)) Prenáša sa na dieťa a dokonale sa odráža na fotografiách. Preto vás prosím, aby ste sa naladili na pozitívne!

 

Spravovanie a odovzdanie fotografie 

 

Fotografie budú hotové do 4 - 6 dní od  vášho výberu fotiek. 

 

Ďakujem.

Vaša fotografka Nati Trofimova