Ako sa pripraviť na tehotenské fotenie ?

Fotky z tehotenského fotenia Vám aj po rokoch pripomenú ten výnimočný čas, keď vo vás rástlo vaše bábätko. Je to krásna pamiatka aj pre manžela a deti. 

 

Pre mňa, a určite aj pre mnohé z vás, znamená zachytenie očkovania nového života a spojenia, aké môže vzniknúť len medzi matkou a dieťaťom.

Na tehotenské fotenie je najlepšie prísť v 28 – 36 týždni tehotenstva, v prípade dvojičiek skôr, okolo 24. týždňa. V tomto čase má bruško krásny guľatý tvar. Budúca mamička sa ešte zvyčajne cíti dobre, nemá problém sa hýbať a nie je príliš unavená. Je to samozrejme veľmi individuálne, ale v neskoršom štádiu tehotenstva sa ženy už necítia komfortne a hlavne už toľko nevládzu. Okrem toho ešte budete mať čas vybrať si fotografie, prípadne si ich dať vytlačiť a poslať rodine. Po narodení bábätka zvyčajne mamičky už nemajú čas, a bola by to pre nich ďalšia starosť, ktorú nestíhajú.

 

Risus, porta ac consectetur ac, vestibulum at eros. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur. Donec id elit non mi porta gravida at eget metus. Morbi leo risus, porta ac consectetur ac. Morbi leo risus, porta ac consectetur ac, vestibulum at eros.

HOW DO I GET IN TOUCH WITH CUSTOMER SERVICE? 

Čo sa týka oblečenia, zvoľte ho podľa toho, aký štýl fotiek sa vám páči. Rozhodne si však zoberte biele, čierne, aj telové spodné prádlo, a vhodné topánky.

 

 V ateliéri mám k dispozícii niekoľko šiat a látok určených na tehotenské fotenie.

 

Okrem toho zvážte zobrať:

 - bielu košeľu, prípadne pánsku, s dlhými rukávmi 

- rifle (aj keď ich nezapnete :) 

- elegantné šaty + topánky

 - krátke nohavice

 - telové pančuchy

 - tielko a tričko

 - obtiahnuté šaty

- ľahkú sukňu, pripadne tylovú

 

 

 Ak sa budete fotiť s partnerom alebo dieťaťom, nezabudnite ich zladiť farebne a štýlovo. 

Pre mužov je klasika košeľa, nohavice, rifle, tielko, či úzke tričko bez nápisov a vzorov. V prípade elegantného oblečenia aj sako či vestu. 


 

Ďalšie inšpirácie na rekvizity, ktoré si môžete doniesť: 

  • topánočky pre bábätko 
  • stužku na zaviazanie cez bruško 
  • hračku, ktorú máte pre bábätko 
  • pripravenú obrázok z ultrazvuku 

 

Ak sa váš partner nechce fotiť, nalahovorte ho aspoň na to, aby prišiel pomáhať. Niekiedy to mužov nakoniec tak upúta, že mi pomôže opravovať pózy, vyhadzovať do vzduchu látky, a nakoniec sa aj na par fotiek zapoja. 

 

Tehotenské fotenie sa dá robiť na veľa spôsobov - príjemne uvoľnene fotky, tak trochu umelecké s látkami vo vzduchu, nežné fotky v spodnom prádle, či čiernobiele siluety - je to na vás. 

Výborné je, ak mi ešte pred fotografovaním pošlete ukážky, aké fotky vas viac oslovujú. 

 

A ešte na záver: veľmi odporúčam dať si urobiť líčenie a vlasy. Tehotenské fotenie, podobne ako svadobné, je často len raz v živote, a stojí za to byť na fotkách krásna.